Skip links

Pokoje 2018

Výstava poprvé dostává zastřešující téma, které mohou studenti ve svých projektech reflektovat každý po svém. Je jím ozvěna, která se jako téma objeví i v rámci série přednášek umělců a teoretiků umění, další novince Pokojů 2018. V letošním roce vznikne také nová cena, vedle ceny diváků bude udělováno i ocenění odborné poroty. V neposlední řadě bude jeden z pokojů vyhrazen pro performance, živo tak už nebude jen na vernisáži!

Záštitu nad akcí převzal Magistrát hlavního města Prahy, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Fakulta Architektury Českého vysokého učení technického v Praze, Technická univerzita v Liberci, Fakulta umění Ostravské univerzity, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Open Call

Přihláška
projektu

[modal_popup_box id=”753″ animation=”bounceInUp” top=”40px” btnsize=”” leftpadding=”” toppadding=”” border=”” btnradius=”” titletext=”Opencall Pokoje 2018: Přihláška projektu” titlesize=”” titleline=”” btntext=”Online přihláška” bodybg=”#000000″]Termín konání Pokojů: 9. – 18. 11. 2018
Téma: ozvěna
Termín uzávěrky přihlášek: 31. 7. 2018

[wpforms id=”4820″ title=”false” description=”false”][/modal_popup_box]

Přihláška
performance

[modal_popup_box id=”787″ animation=”bounceInUp” top=”40px” btnsize=”” leftpadding=”” toppadding=”” border=”” btnradius=”” titletext=”Opencall Pokoje 2018: Přihláška performance” titlesize=”” titleline=”” btntext=”Online přihláška” bodybg=”#000000″]Termín konání Pokojů: 9. – 18. 11. 2018
Téma: ozvěna
Termín uzávěrky přihlášek: 31. 7. 2018
Performance bude po celou dobu konání Pokojů vyhrazen jeden společný pokoj.

[wpforms id=”4829″ title=”false” description=”false”][/modal_popup_box]

Open Call

Program

Co Vás čeká na Pokojích 2018?

Ozvěny historie – výstavy v negalerijních prostorách dříve a dnes

Série přednášek, na kterých promluví současní umělci a teoretici umění.

Pokoj Performance

Letos poprvé bude jeden z pokojů vyhrazen pouze studentským performance. Před zahájením výstavy zde zveřejníme jejich podrobný program.

Cena odborné poroty pro tři nejlepší projekty

Kromě tradiční divácké ceny bude letos udílena také cena poroty výrazných osobností české kulturní scény. Vyhlášení ceny proběhne na závěr série přednášek Ozvěny historie.

Procházka akční Stromovkou

Pokoje 2018 jsou plné novinek a jednou z nich je akce procházka akční Stromovkou Pokoje released: procházka akční Stromovkou. Vydejte se s námi po stopách performance a výstav, které se za minulého režimu odehrály ve veřejném prostoru Stromovky a jejího okolí. Víte například, kteří umělci se zde setkali v roce 1982 na tenisových dvorcích TJ Sparta? A kdy na Výstavišti zastavila Karavana Míru? Přijďte 21. srpna na přednášku a procházku s Pavlínou Morganovou a poznejte místní performance, akce a happeningy! A nebude chybět ani současné umění – na závěr večera proběhne performance Viktora Dedka.

Komentované prohlídky pro střední školy

Termín prohlídky si rezervujte minimálně s týdenním předstihem na emailu: prazskepokoje@gmail.com. V emailu uveďte Vámi preferované datum a čas návštěvy a počet a věk účastníků prohlídky. Počet účastníků by neměl překročit 30 studentů.

Sledujte naše webové a facebookové stránky, kde budeme všechny aktuality o programu průběžně zveřejňovat.

O nás

Architektura, volné umění a design pod jednou střechou – to je výstava mladého umění Pokoje. Přehlídka tvorby studentů vysokých uměleckých škol z celé České republiky každoročně oživuje domy v centru Prahy, pro jejichž prostory vytvářejí účastníci vždy vlastní specifické umělecké projekty. Pokoje jsou zároveň jedinečným celorepublikovým setkáním, které iniciuje výměnu myšlenek i přístupů začínajících umělců.

Pořadatelem akce je Containall o.p.s. Containall je obecně prospěšná společnost, která provozuje dvě sezónní kulturní centra: Stalin na Letné a Containall vytvořený z přepravního kontejneru umístěného v parku Stromovka. Sezónní aktivity Containall o.p.s., i jednorázové výstavy jako Pokoje rozšiřují od roku 2013 kulturní nabídku v hlavním městě.

Předchozí ročníky

Podívejte se na fotogalerii