Skip links

Elizaveta Marinová

Elizaveta Marinová
FUA TUL
Anomálie

V práci s názvem „Anomálie“ jsem se inspirovala hlavně přírodou, protože v současné situaci jezdí většina lidí s přáteli nebo rodinou na výlety do přírody docela často. A tak mě napadlo vytvořit surrealistický pokoj, který má charakter živého organismu, protože se v něm, stejně jako v přírodních organismech, odehrávají určité procesy, které spolupracují a komunikují mezi sebou. V pokoji nefungují žádné zákony fyziky, nábytek má vlastní život a je předmětem chaosu, který nikdo nemůže ovlivnit ani pochopit.
Zároveň pokoj znázorňuje můj psychický stav, protože jsem člověk, který nerad moc dlouho sedí doma, takže když musím být skoro pořád zavřená ve stejné místnosti, pomalu mi z toho začíná hrabat v hlavě a nábytek kolem, který stále vnímám, mi začíná připadat nějak zvláštně.
Také mi přijde fascinující, že se dnes dá ve virtuálním světe vytvořit cokoliv, třeba i to, co v našem světe vůbec neexistuje a nemůže se stát. Pravě proto jsem se rozhodla použít tento svůj virtuální projekt místo vytváření něčeho reálného.
Tento virtuální pokoj můžete otevřít na webu, který byl vytvořen díky Janu Rouhovi a Vítězslavu Plavcovi. Chvíli trvá, než se načte, poté stačí kliknout pravým tlačítkem myši a můžete pokoj prozkoumat pomocí šipek.
S pomocí Blenderu jsem „oživila“ nábytek a předměty, které v každodenním životě používáme a které ve skutečnosti živé nejsou. Podařilo se mi různými způsoby transformovat objekty a poté jsem s pomocí keyframes a shapekeys provedla klíčování každého z nich, vznikla tak krásná animace, kterou jsem poté nahrála na web.
Odkaz na web : http://www.vitezslavplavec.com/rooms_js/marinova.html